Справа ЕX.UA: кто є реальним власником?

Латвійці  Юрій Пісковий і Валерій Вавилов, які вважаються  власниками файлообмінника Еx.UA, насправді є лише номінальними представниками невідомих осіб, найімовірніше з України.

Про це у своєму розслідуванні в Business New Europe  пише журналіст Грехем Стек (Graham Stack), яке цитують «Наші гроші».

У березні 201 року Юрій Пісковий повідомив виданню «Kyiv Post», що він є співвласником порталу.

Сумніви у  журналіста «Business New Europe»  стосовно цього твердження виникли після того, як він виявив, що Пісковий є тісно пов’язаний з латвійською структурою International Overseas Services (IOS).

Нагадаємо, що за допомогою саме цієї структури було створена компанія Highway Investment Processing, яка продала з $150-мільйонною маржею «Чорноморнафтогазу» морську бурову установку, відому як «вишка Бойка».

Номінальними власниками Highway Investment Processing були рижани Ерік Ванагельс та Стан Горін.

«Business New Europe» виявив, що  у 2010 році Пісковий відкрив офіс для київського представництва International Overseas Services (IOS), а також найняв туди персонал. Офіс був розташований поблизу Верховної Ради і Кабінету Міністрів. Офіс було закрито наступного, 2011 року, одразу після гучних корупційних скандалів, пов’язаних із закупівлею бурової установки.

У 2011 році Пісковий повідомив BNE, що він відкрив офіс IOS, зробивши послугу для свого товариша – менеджера IOS Арвіса Штайнберга, а відтак не має жодних подальших стосунків до латвійської фірми.

Разом із тим принаймні одна офшорна компанія-власник Еx.UA – Altercom Ltd (Денвер) -була створена однією із фірм IOS, а саме: панамською Cascado AG . Директорами цієї панамської фірми є відомі українцям Ерік Ванагельс і Стан Горін.

Пісковий не зміг прокоментувати BNE  такий дивний збіг фактів.

«Стосунки Піскового до IOS підживлюють підозру, що він є лише номінальним власником порталу. Багато хто вважає, що реальний власник знаходиться серед найбільших українських провайдерів або веб-хостерів. Це в принципі може пояснити, чому український сайт на відміну від закритих американських файлообмінників, почав працювати знову аж так швидко», – пише Грехем Стек.

По материалам:  epravda.com.ua

depzapros

Добавить комментарий